לא נמצאו מוצרים בעגלת הקניות.

תנוחות שינה מומלצות להימנע מבעיות גב

שיתוף ב facebook
כ- 80% מהאוכלוסייה סובלים בשלב זה או אחר בחייהם מבעיות ומכאבי גב, ובהתחשב בעובדה שאנו מבלים כשליש מהחיים בשינה, חשוב לדעת איזה תנוחות שינה מומלצות עבורנו. על פי מומחי שינה ורופאים החוקרים בעיות גב, מומלץ לישון על הגב או על הצד ובמידת הצורך רצוי להוסיף כרית מתחת לברכיים בשינה על הגב, כדי להפחית לחץ מעמוד השדרה. חשוב לזכור כי השינה נחוצה לבריאות האדם ובלילה הגוף חייב לנוח, כדי להתאושש מתלאות היום. עם זאת, יש רבים המעדיפים לישון על הבטן. על פי המומחים, תנוחה זו אינה מומלצת ויש להעדיף את תנוחת השינה על הגב או על הצד.
לפחות 7 שעות שינה בלילה

אם לאחרונה אתם סובלים מבעיות גב כדאי להתייעץ עם הרופא לגבי תנוחות שינה מומלצות. חשוב לדעת כי בעיות גב הן תופעה שכיחה בקרב האוכלוסייה, שכן מרבית הפניות לרופאים בעולם המערבי הן בגלל בעיות וכאבי גב. הסיבות לכך רבות ומגוונות, אך לעתים מספיק רק להחליף מזרון ולשנות את תנוחת השינה, כדי להימנע מכאבים עזים ומתחושה לא נעימה בבוקר. מומלץ לישון לפחות שבע שעות בלילה, כאשר ילדים זקוקים ל- 8 שעות שינה לפחות. במהלך הלילה הגוף זקוק למנוחה ועליו להתאושש, אך אם סובלים מכאבי גב עלולים להתקשות להירדם והסבל הוא רב. אם תקפידו על תנוחות השינה המומלצות והבריאות על פי מומחי אורטופדיה, תוכלו להימנע מכאבי גב וליהנות מאיכות חיים גבוהה יותר.

כאמור, המומחים טוענים כי יש רק שתי תנוחות שינה שיוכלו לסייע לכם להימנע מכאבי גב ולהפחית לחצים על עמוד השדרה. התנוחה המומלצת ביותר היא שינה על הגב בתוספת כרית קטנה מתחת לברכיים. הכרית מגביהה את הרגליים במעט ומשחררת את הלחץ שנוצר על עמוד השדרה. תנוחת השינה על הגב נחשבת למומלצת ביותר מאחר והיא שומרת באופן טבעי על הקימור באזור הגב התחתון. גם שינה על הצד נחשבת למומלצת בקרב המומחים לכל מי שמעדיף לישון בתנוחה זו, עם זאת כדאי להוסיף כרית בין הברכיים כדי להפחית עומס ולחץ עם הגב ועמוד השדרה. מאחר ויש רבים באוכלוסייה המעדיפים לישון על הבטן כדאי לדעת כי תנוחה זו נחשבת לפחות מומלצת בקרב המומחים לשינה ולבריאות הגב. עם זאת, במידה ואתם מסוגלים להירדם רק בתנוחה זו, עליכם להקפיד על הנחת כרית שטוחה מתחת לבטן, כדי להפחית את הלחץ והמתח אשר מופעל על עמוד השדרה. בצורה זו תוכלו להימנע מכאבי גב מיותרים. 

 

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם